Additional information
| Weight | 21.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 12.63 × 6.63 in |
| E1 SKU | 206101_CS |
| Retail Description | McKesson Linen Bag |
| Invoice description | BAG, LINEN SOILED BLU 30.5"X4 1" (250/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 03-5709 |
| Application | Laundry Bag |
| Brand or Series | McKesson |
| Bag Color | Blue |
| Capacity | 30 to 33 gal. Capacity |
| Dimensions | 30.5 X 41 Inch |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Polymer Film |
| QTY Per Sell | 250 |
| Thickness | 1.0 mil |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.