Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 9 × 1 in |
| E1 SKU | 786279_EA |
| Retail Description | Mabis® Leg Cast Protector, 23-Inch Length |
| Invoice description | PROTECTOR, CAST VINYL REUSE SHRT LEG ADLT 23" |
| Manufacturer Name | Mabis Healthcare |
| Manufacturer Number | 539-6583-5500 |
| Application | Leg Cast Protector |
| Brand or Series | Mabis® |
| Dimensions | 23 Inch |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Vinyl |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | Short |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Nonstock |
| UPC | 41298065838 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.