Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 0.5 in |
| E1 SKU | 779264_EA |
| Retail Description | Mabis Tape Measure |
| Invoice description | TAPE MEASURE, RETRACTABLE 1/4"X60" EA |
| Manufacturer Name | Mabis Healthcare |
| Manufacturer Number | 35-780-000 |
| Application | Measurement Tape |
| Brand or Series | Mabis® |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Length | 1/4 X 60 Inch |
| QTY Per Sell | 1 |
| Scale Type | Inches / Centimeters |
| Usage | Reusable |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 767056357808 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |







Reviews
There are no reviews yet.