Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.4 × 9.4 × 19.2 in |
| E1 SKU | 978747_EA |
| Retail Description | Diab-A-Sheet™ Insole Material |
| Invoice description | SHEET, CUSHION DIABETIC 1/8 PPT 1/8" 20X30 |
| Manufacturer Name | Alimed |
| Manufacturer Number | 2970001721 |
| Application | Orthotic Material |
| Brand or Series | Diab-A-Sheet™ |
| Color | Beige / Blue |
| Dimensions | 19 X 39 Inch / 1/8 Inch Thick PPT, 1/8 Inch Thick Plastazote® |
| Material | Plastazote® / PPT |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.