Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 5.25 × 6 in |
| E1 SKU | 1082309_BX |
| Retail Description | Natura™ Ostomy Barrier |
| Invoice description | BARRIER, SKIN NATURA DURAHESIVE CONVEX CTF LG (10/BX) |
| Manufacturer Name | ConvaTec |
| Manufacturer Number | 421642 |
| Application | Ostomy Barrier |
| Brand or Series | Natura™ |
| Adhesive Type | Durahesive® Adhesive |
| Barrier Material | Acrylic Collar |
| Barrier Shape | Convex Shape |
| Barrier Type | Trim to Fit |
| Dimensions | Large |
| Flange Size | 70 mm Flange |
| Opening Size | Up to 48 mm Opening |
| QTY Per Sell | 10 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 768455143825 |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.