Additional information
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.15 × 6.2 × 1.5 in |
| E1 SKU | 747450_BX |
| Retail Description | SenSura® Xpro Click Ostomy Barrier |
| Invoice description | BARRIER, OST2PC N/COMV 3/8"X2-1/4" (5/BX) |
| Manufacturer Name | Coloplast |
| Manufacturer Number | 10035 |
| Application | Ostomy Barrier |
| Brand or Series | SenSura® Click Xpro |
| Adhesive Type | Double Layer Adhesive |
| Barrier Shape | Flat Shape |
| Barrier Type | Trim to Fit, Extended Wear |
| Color | Beige |
| Flange Size | 60 mm Flange |
| Opening Size | 3/8 to 2-1/4 Inch Opening |
| QTY Per Sell | 5 |
| System Match | Blue Code System |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 5708932408653 |
| Country of Origin | Costa Rica |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |






Reviews
There are no reviews yet.