Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5.75 × 2.5 in |
| E1 SKU | 1124336_BX |
| Retail Description | SenSura® Mio Concave One-Piece Drainable Ostomy Pouch, 2 Inch Stoma |
| Invoice description | POUCH, OST SENSURA MIO CNVX FLIP WINDOW PRE-CUT 2" (10/BX ) |
| Manufacturer Name | Coloplast |
| Manufacturer Number | 18333 |
| Application | Ostomy Pouch |
| Brand or Series | SenSura® Mio Concave |
| Barrier Style | Concave, Pre-Cut |
| Barrier Type | Extended Wear |
| Capacity | 650 mL |
| Color | Opaque |
| Drain Type | Drainable |
| Length | 11 Inch Length, Maxi |
| QTY Per Sell | 10 |
| Sterility | NonSterile |
| Stoma Opening Size | 2 Inch Stoma |
| System Match | Blue Code |
| System Type | One-Piece System |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Denmark |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |




Reviews
There are no reviews yet.