Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.75 × 1.59 × 1.59 in |
| E1 SKU | 1138857_EA |
| Manufacturer Name | Sunset Healthcare |
| Manufacturer Number | RES3015 |
| Application | Oxygen Tubing |
| Color | Clear |
| Length | 15 Foot Length Tubing |
| Material | PVC |
| QTY Per Sell | 1 |
| Sterility | NonSterile |
| Inside Diameter | 4.8 mm I.D. |
| Lumen Type | Smooth Outer / Star Lumen Inner |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |










Reviews
There are no reviews yet.