Description
- Therabath Professional Paraffin Wax is residue-free
- Paraffin is soft and pliable which makes it easy to clean-up
- Wax melts quickly
- Suitable for use in all paraffin baths
- Paraben free
- 1 lb
| Weight | 6.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 5.8 × 8.25 in |
| E1 SKU | 1088217_CS |
| Retail Description | Therabath® Unscented Paraffin Beads, 1 lb |
| Invoice description | WAX, THERAFFIN REFILL UNSCENTED (6/CS) |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 11-1199 |
| Application | Paraffin Wax Beads |
| Brand or Series | TheraBath® |
| Form | Bead |
| QTY Per Sell | 6 |
| Scent | Unscented |
| Volume | 1 lb. |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 702173001012 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.