Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 2 × 0.5 in |
| E1 SKU | 256825_EA |
| Retail Description | ADC® Percussion Hammer |
| Invoice description | HAMMER, TAYLOR PERCUSSION ORG 7 1/2" |
| Manufacturer Name | American Diagnostic Corp |
| Manufacturer Number | 3693 |
| Application | Percussion Hammer |
| Brand or Series | ADC® |
| Color | Orange |
| Handle Material | Chrome |
| Head Type | Triangular Synthetic Rubber |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Length | 7-1/2 Inch Length |
| QTY Per Sell | 1 |
| Style | Taylor |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 634782001810 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.