Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.37 × 1.5 × 1 in |
| E1 SKU | 1048475_EA |
| Invoice description | TEST STRIP, PH HYDRION 0-14 W/COLORIMETRIC CHART (100/VL) |
| Manufacturer Name | Fisher Scientific |
| Manufacturer Number | 14850110 |
| Application | pH Test Strip |
| Brand or Series | Hydrion® |
| Dimensions | 1/4 X 2-3/4 Inch |
| QTY Per Sell | 1 |
| pH Range | 0 to 14.0 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |








Reviews
There are no reviews yet.