Additional information
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.4 × 12.2 × 7.7 in |
| E1 SKU | 712695_CS |
| Retail Description | Everyday® Pillowcase |
| Invoice description | PILLOWCASE, TISS POLY 21X30 (100/CS) |
| Manufacturer Name | Tidi Products |
| Manufacturer Number | 919363 |
| Application | Pillowcase |
| Brand or Series | Everyday® |
| Color | Blue |
| Dimensions | 21 W X 30 L Inch |
| Material | Tissue / Poly |
| QTY Per Sell | 100 |
| Size | Standard |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| GTIN | 618125107605 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |


Reviews
There are no reviews yet.