Additional information
| Weight | 8.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.8 × 12 × 5.4 in |
| E1 SKU | 450964_CS |
| Retail Description | Fabri-Cel® Pillowcase |
| Invoice description | PILLOWCASE, FABRICEL/POLY MAUVE 21X30 (100/CS) |
| Manufacturer Name | Tidi Products |
| Manufacturer Number | 919356 |
| Application | Pillowcase |
| Brand or Series | Fabri-Cel® |
| Color | Mauve |
| Dimensions | 21 W X 30 L Inch |
| Material | Tissue / Polyethylene |
| QTY Per Sell | 100 |
| Size | Standard |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |




Reviews
There are no reviews yet.