Additional information
| Weight | 6.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.6 × 11.95 × 8.1 in |
| E1 SKU | 1107576_CS |
| Retail Description | McKesson Blue Tissue/Poly Disposable Pillowcase, 21 x 30 Inch |
| Invoice description | PILLOWCASE, DISP STD BLU 21"X30" (100/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 18-918 |
| Application | Pillowcase |
| Brand or Series | McKesson |
| Color | Blue |
| Dimensions | 21 W X 30 L Inch |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Tissue / Poly |
| QTY Per Sell | 100 |
| Size | Standard |
| Usage | Disposable |
| Legend Code | No |
| Velocity | Extremely Fast Selling |
| UPC | 612479107335 |
| GTIN | 40612479107333 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.