Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 9.5 in |
| E1 SKU | 1056794_CS |
| Retail Description | NovaPlus Tissue / Polyester Pillowcase |
| Invoice description | PILLOWCASE, NOVAPLUS TISSUE/POLY WHT 21X30 (100/CS) |
| Manufacturer Name | Tidi Products |
| Manufacturer Number | V919365 |
| Application | Pillowcase |
| Brand or Series | Novaplus |
| Color | White |
| Dimensions | 21 W X 30 L Inch |
| Material | Tissue / Polyester |
| QTY Per Sell | 100 |
| Usage | Disposable |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| UPC | 618125182039 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |


Reviews
There are no reviews yet.