Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 9.3 × 3.25 in |
| E1 SKU | 508350_BX |
| Retail Description | Aspen Surgical Products Pin Cover |
| Invoice description | COVER, PIN YLW STR F/PIN SZ .028 TO .062 (60/BX) |
| Manufacturer Name | Aspen Surgical Products |
| Manufacturer Number | 101001PBX |
| Application | Pin Cover |
| For Use With | .28-.62 mm Pins |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| QTY Per Sell | 60 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |




Reviews
There are no reviews yet.