Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 5 × 2 in |
| E1 SKU | 448114_BX |
| Retail Description | Gypsona® S Cast Splint |
| Invoice description | SPLINT, PLASTER GYPSONA XFAST 4X15" (50/BX) |
| Manufacturer Name | BSN Medical |
| Manufacturer Number | 30-7391 |
| Application | Plaster Splint |
| Brand or Series | Gypsona® S |
| Color | White |
| Dimensions | 4 X 15 Inch |
| Material | Plaster of Paris / Plastic |
| QTY Per Sell | 50 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Mexico |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |















Reviews
There are no reviews yet.