Additional information
| Weight | 5.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.6 × 4 × 6 in |
| E1 SKU | 364027_BX |
| Retail Description | Gypsona® S Cast Splint |
| Invoice description | SPLINT, PLASTER GYPSONA "S" FAST 5"X30" (50/BX) |
| Manufacturer Name | BSN Medical |
| Manufacturer Number | 30-7395 |
| Application | Plaster Splint |
| Brand or Series | Gypsona® S |
| Color | White |
| Dimensions | 5 X 30 Inch |
| Material | Plaster of Paris / Plastic |
| QTY Per Sell | 50 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | Mexico |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |










Reviews
There are no reviews yet.