Additional information
| Weight | 5.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.9 × 3.6 × 5.9 in |
| E1 SKU | 448113_BX |
| Retail Description | Gypsona® S Plaster Cast Splint, 5 x 30 Inch |
| Invoice description | SPLINT, PLASTER GYPSONA XFAST 5X30" (50/BX) |
| Manufacturer Name | BSN Medical |
| Manufacturer Number | 30-7392 |
| Application | Plaster Splint |
| Brand or Series | Gypsona® S |
| Color | White |
| Dimensions | 5 X 30 Inch |
| Material | Plaster of Paris / Plastic |
| QTY Per Sell | 50 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 4042809030969 |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |











Reviews
There are no reviews yet.