Additional information
| Weight | 39.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12.5 × 11 in |
| E1 SKU | 492163_CS |
| Retail Description | OCL® Plaster Splint |
| Invoice description | SPLINT, PLASTER XFAST 5"X30" (50/BX 6BX/CS) |
| Manufacturer Name | BSN Medical |
| Manufacturer Number | 43530X |
| Application | Plaster Splint |
| Brand or Series | OCL® Green Label |
| Color | Green |
| Dimensions | 5 X 30 Inch |
| Material | Plaster of Paris |
| QTY Per Sell | 300 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Mexico |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |














Reviews
There are no reviews yet.