Additional information
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.6 × 1.8 × 1.9 in |
| E1 SKU | 239618_EA |
| Retail Description | Hollister® Adapt™ Ostomy Powder, Non-Sterile, 1 oz Puff Bottle |
| Invoice description | POWDER, OSTOMY 1OZ |
| Manufacturer Name | Hollister |
| Manufacturer Number | 7906 |
| Application | Premium Stoma Powder |
| Brand or Series | Adapt |
| For Use With | Hollister Ostomy Skin Barrier |
| QTY Per Sell | 1 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Extremely Fast Selling |
| UPC | 610075122738 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |














Reviews
There are no reviews yet.