Additional information
| Weight | 10.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.2 × 13.4 × 13.6 in |
| E1 SKU | 634002_CS |
| Retail Description | Barbee® White Procedure Towel, 12 x 24 Inch |
| Invoice description | TOWEL, BARBEE 3PLY 12"X24" (500/CS) |
| Manufacturer Name | Graham Medical Products |
| Manufacturer Number | 781625 |
| Application | Procedure Towel |
| Brand or Series | Barbee® |
| Color | White |
| Dimensions | 12 W X 24 L Inch |
| Material | 3-Ply Tissue |
| QTY Per Sell | 500 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Plain / Non-Radiopaque |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 10747036000051 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.