Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.35 × 13.75 × 9.6 in |
| E1 SKU | 47394_CS |
| Retail Description | Graham Medical Nonsterile Blue Procedure Towel, 13-1/2 x 19 Inch |
| Invoice description | TOWEL, PLASBK PLY BLU 13 1/2"X19"(500/CS |
| Manufacturer Name | Graham Medical Products |
| Manufacturer Number | 70181N |
| Application | Procedure Towel |
| Brand or Series | graham medical® |
| Color | Blue |
| Dimensions | 13-1/2 W X 19 L Inch |
| Material | 3-Ply Tissue / Poly Backing |
| QTY Per Sell | 500 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Waffle Embossed / Non-Radiopaque |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 10747036701811 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.