Additional information
| Weight | 9.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.6 × 11.6 × 10.2 in |
| E1 SKU | 108476_CS |
| Retail Description | Graham Medical Nonsterile White Procedure Towel, 17 x 18 Inch |
| Invoice description | TOWEL, PLASBAK POLY WHITE 17"X18" (500/CS) |
| Manufacturer Name | Graham Medical Products |
| Manufacturer Number | 70186N |
| Application | Procedure Towel |
| Brand or Series | graham medical® |
| Color | White |
| Dimensions | 17 W X 18 L Inch |
| Material | 2-Ply Tissue / Poly Backing |
| QTY Per Sell | 500 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Waffle Embossed / Non-Radiopaque |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |







Reviews
There are no reviews yet.