Additional information
| Weight | 8.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 13.4 × 9.6 in |
| E1 SKU | 573601_CS |
| Retail Description | Tidi® White Procedure Towel, 13 x 18 Inch |
| Invoice description | TOWEL, 2PLY WHT 13X18 (500/CS) |
| Manufacturer Name | Tidi Products |
| Manufacturer Number | 9810865 |
| Application | Procedure Towel |
| Brand or Series | Tidi® |
| Color | White |
| Dimensions | 13 W X 18 L Inch |
| Material | 2-Ply Tissue / Poly Backing |
| QTY Per Sell | 500 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Diamond Embossed / Non-Radiopaque |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 618125108282 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |







Reviews
There are no reviews yet.