Additional information
| Weight | 0.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.75 × 3.68 × 3.68 in |
| E1 SKU | 1168452_BX |
| Invoice description | TOWEL, WAFFLE TISSUE 2PLY BLK 13"X18" (50/BX 10BX/CS) |
| Manufacturer Name | Tidi Products |
| Manufacturer Number | 917458 |
| Application | Procedure Towel |
| Brand or Series | Tidi® Choice |
| Color | Black |
| Dimensions | 13 W X 18 L Inch |
| Material | 2-Ply Tissue / Poly Backing |
| QTY Per Sell | 50 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Diamond Embossed / Non-Radiopaque |
| Usage | Disposable |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |




Reviews
There are no reviews yet.