Additional information
| Weight | 11.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.8 × 14 × 10 in |
| E1 SKU | 163348_CT |
| Retail Description | Tidi® Ultimate White Procedure Towel, 13 x 18 Inch |
| Invoice description | TOWEL, 3PLY/POLY WHT 13X18 (500/CT) |
| Manufacturer Name | Tidi Products |
| Manufacturer Number | 917401 |
| Application | Procedure Towel |
| Brand or Series | Tidi® Ultimate |
| Color | White |
| Dimensions | 13 W X 18 L Inch |
| Material | 3-Ply Tissue / Poly Backing |
| QTY Per Sell | 500 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Waffle Embossed / Non-Radiopaque |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 618125103508 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |




Reviews
There are no reviews yet.