Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 3 in |
| E1 SKU | 1078356_BX |
| Invoice description | MARKER, NIPPLE NON-LEAD METAL 2.0MM BB F/MAMMO (120/BX) |
| Manufacturer Name | Solstice |
| Manufacturer Number | M20S |
| Application | Radiology Skin Marker |
| Brand or Series | Xact® |
| Color | Blue |
| Dimensions | 1/2 X 1 Inch 2 mm |
| Material | Metal BB |
| QTY Per Sell | 120 |
| Type | Nipple |
| Usage | Single Use |
| X-Ray Compatibility | Mammography |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.