Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 4.5 × 0.5 in |
| E1 SKU | 788401_EA |
| Retail Description | FabLife™ Pistol Grip Reaching Aid, 20-Inch Length |
| Invoice description | REACHING AID, PISTOL GRIP OPENJAW 20" D/S |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 50-1108 |
| Application | Reaching Aid |
| Brand or Series | FabLife™ |
| Color | Black / Silver |
| Dimensions | 20 Inch Length |
| Material | Metal / Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Style | Open Jaw / Pistol Grip |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.