Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 4.5 × 0.1 in |
| E1 SKU | 776146_EA |
| Retail Description | FabLife™ Pistol Grip Reaching Aid, 26½ Inch Length |
| Invoice description | REACHER, PISTOL GRIP 26 1/2" |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 50-1100 |
| Application | Reaching Aid |
| Brand or Series | FabLife™ |
| Color | Black / Silver |
| Dimensions | 26-1/2 Inch Length |
| Material | Metal / Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Style | Open Jaw / Pistol Grip |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Medium Selling |
| UPC | 714905039583 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |


Reviews
There are no reviews yet.