Additional information
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 7 × 1 in |
| E1 SKU | 788410_EA |
| Retail Description | FabLife™ Deluxe Handi-Reacher, 24 Inch Length |
| Invoice description | REACHER, FULL GRIP 24" D/S D/S |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 50-1140 |
| Application | Reaching Aid |
| Brand or Series | FabLife™ Deluxe |
| Color | Black / Silver |
| Dimensions | 24 Inch Length |
| Material | Metal / Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Style | Ergonomic Handle |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.