Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 2.2 × 3.5 in |
| E1 SKU | 581802_EA |
| Retail Description | i-STAT® Rechargeable Battery |
| Invoice description | POWER PACK, I-STAT 9V BATTERY RECHARGEABLE D/S |
| Manufacturer Name | Abbott Point of Care |
| Manufacturer Number | 06F2355 |
| Application | Rechargeable Battery |
| Brand or Series | i-STAT® |
| For Use With | For i-STAT Handheld Blood Analyzer |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | No |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |




Reviews
There are no reviews yet.