Additional information
| Weight | 16.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 6 in |
| E1 SKU | 1233088_EA |
| Retail Description | drive™ Silver Sport Reclining Wheelchair, 20 Inch Wide |
| Invoice description | WHEELCHAIR, RECLINING SLVR SPORT DTCHBL FULL ARM VINYL 20" |
| Manufacturer Name | Drive Medical |
| Manufacturer Number | SSP20RBDFAV |
| Application | Reclining Wheelchair |
| Brand or Series | Silver Sport |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Dual Axle |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.