Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4.4 × 1.25 in |
| E1 SKU | 583766_EA |
| Retail Description | Horizontal Refrigerator / Freezer Thermometer |
| Invoice description | THERMOMETER, HORIZ F/REFRIGERATOR/FREEZER |
| Manufacturer Name | Health Care Logistics |
| Manufacturer Number | 16088 |
| Application | Refrigerator / Freezer Thermometer |
| Accuracy | ± 2°F |
| Display Type | Spot Reading |
| For Use With | For Refrigerators and Freezers |
| Material | Aluminum Case / Glass |
| Measuring Scale | Fahrenheit / Celsius |
| Mounting Type | Multiple Mounting Options |
| Power Source | Does Not Require Power |
| Probe Type | Without External Probe |
| QTY Per Sell | 1 |
| Temperature Range | -40° to +80°F (-40° to +25°C) |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.