Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.68 × 4.62 × 0.81 in |
| E1 SKU | 822793_EA |
| Retail Description | Fisherbrand™ Dual-Scale Refrigerator / Freezer Thermometer, -40° to +80° F |
| Invoice description | THERMOMETER, REFRIGERATOR/FREEZER DURAC FSHSCI |
| Manufacturer Name | PANTek Technologies LLC |
| Manufacturer Number | 13201966 |
| Application | Refrigerator / Freezer Thermometer |
| Brand or Series | Fisherbrand™ Durac® |
| Accuracy | ± 1°C |
| Display Type | Spot Reading |
| For Use With | For Refrigerators and Freezers |
| Material | Glasss / Steel Case |
| Measuring Scale | Fahrenheit / Celsius |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Power Source | Does Not Require Power |
| Probe Type | Without External Probe |
| QTY Per Sell | 1 |
| Temperature Range | -40° to +80°F (-40° to +25°C) |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Unknown |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.