Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 7.1 × 2.3 in |
| E1 SKU | 251633_EA |
| Retail Description | ProCare® Rib Belt, One Size Fits Most Women |
| Invoice description | RIB BELT, FML 6" UNIV |
| Manufacturer Name | DJO |
| Manufacturer Number | 79-89060 |
| Application | Rib Belt |
| Brand or Series | ProCare® |
| Color | Gray / White |
| Dimensions | 24 to 50 Inch Rib Cage Circumference |
| Fastening Type | Hook and Loop Closure |
| Gender | Female |
| Material | Elastic / Foam |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | One Size Fits Most |
| Type | Single-Panel |
| User | Adult |
| Style | Contoured |
| Target Area | Rib Cage |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 888912036184 |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.