Description
- For use with SafeView SV50A or Frames SV100F in situations which may involve splashing or spraying
- Clear plastic designed to be lightweight for added comfort in use
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 0.1 × 2.5 in |
| E1 SKU | 547416_EA |
| Retail Description | SafeView Replacement Lens |
| Invoice description | LENS, SF UV REPLCMNT (25/PK 10PK/CS) |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | SV250L |
| Application | Replacement Lens |
| Brand or Series | SafeView |
| For Use With | For SafeView SV50A or Frames SV100F |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.