Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 1 in |
| E1 SKU | 537532_CS |
| Retail Description | Globe Scientific Sample Cup for 12 and 13 mm Tubes |
| Invoice description | CUP, SAMPLE 1ML 13MM PS (1000/CS) |
| Manufacturer Name | Globe Scientific |
| Manufacturer Number | 5504 |
| Application | Sample Cup |
| For Use With | For 13 mm Tubes |
| QTY Per Sell | 1000 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| Country of Origin | Slovak Republic |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.