Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 5.4 × 0.1 in |
| E1 SKU | 710233_EA |
| Retail Description | Beaver Blade Handle |
| Invoice description | HANDLE, SCALPEL BLADE BEAVER 5" |
| Manufacturer Name | BR Surgical |
| Manufacturer Number | BR06-10913 |
| Application | Scalpel Handle |
| Brand or Series | Beaver® |
| Material | Stainless Steel |
| QTY Per Sell | 1 |
| Sterility | NonSterile |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 840183500054 |
| Country of Origin | Germany |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |




Reviews
There are no reviews yet.