Additional information
| Weight | 6.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.9 × 15.5 × 7.8 in |
| E1 SKU | 938734_CS |
| Retail Description | Graham Medical Patient Scrub Pants, Dark Green, 3X-Large |
| Invoice description | PANTS SCRUB GRN 3XL 30/CS DISPNON-WOVEN 50-52" WAIST |
| Manufacturer Name | Graham Medical Products |
| Manufacturer Number | 64840 |
| Application | Scrub Pants |
| Color | Green |
| Fastening Type | Pull On |
| Gender | Unisex |
| Material | Nonwoven |
| QTY Per Sell | 30 |
| Size | 3X-Large |
| Usage | Disposable |
| User | Adult |
| Inseam | 36 Inch Inseam |
| Waist Size | 50 to 52 Inch Waist |
| Waist Style | Elastic |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.