Additional information
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 5 × 4 in |
| E1 SKU | 973325_EA |
| Retail Description | Mabis Shoehorn, 24 Inch Length |
| Invoice description | SHOEHORN, COATED 24" |
| Manufacturer Name | Mabis Healthcare |
| Manufacturer Number | 640-8174-1900HS |
| Application | Shoehorn |
| Color | White |
| Dimensions | 24 Inch Length |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Epoxy-Coated Steel |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| UPC | 41298181743 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |


Reviews
There are no reviews yet.