Additional information
| Weight | 0.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 2.3 × 2.5 in |
| E1 SKU | 1202077_BX |
| Invoice description | CLOSURE, SKIN 1/4"X3" (3/PK 50PK/BX) |
| Manufacturer Name | Gentell |
| Manufacturer Number | TP1101 |
| Application | Skin Closure Strip |
| Color | Envelope Tan |
| Dimensions | 1/4 X 3 Inch |
| Material | Nonwoven Polyamide |
| QTY Per Sell | 50 |
| Type | Water Resistant |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | Canada |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |














Reviews
There are no reviews yet.