Additional information
| Weight | 4.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 8.5 × 17 in |
| E1 SKU | 1184968_BX |
| Retail Description | Globe Scientific Slide Mailer, Two-Slide Capacity, for use with 25 X 75 mm Microscope Slides |
| Invoice description | SLIDE, HOLDER 2PLACE CARDBOARD 2X50 (100/BX) |
| Manufacturer Name | Globe Scientific |
| Manufacturer Number | 513002 |
| Application | Slide Mailer |
| Capacity | 2-Slide Capacity |
| Closure Type | Fold Close |
| Color | Beige |
| For Use With | For use with 25 X 75 mm Microscope Slides |
| Material | Cardboard |
| QTY Per Sell | 100 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.