Description
- 2 mil
- Orange biohazard label
- Printed
- Exterior document pouch
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5.9 × 0.01 in |
| E1 SKU | 547075_EA |
| Retail Description | McKesson Specimen Transport Bag with Document Pouch, 6 x 9 Inch |
| Invoice description | BAG, SPCMN BIOHAZ OUTSIDE PCKT6"X9" (100/PK 10PK/ |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 79-LAB20609 |
| Application | Specimen Transport Bag with Document Pouch |
| Brand or Series | McKesson |
| Closure Type | Zip Closure |
| Color | Transparent |
| Dimensions | 6 X 9 Inch |
| Graduations | Without Graduations |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Low Density Polyethylene |
| QTY Per Sell | 1 |
| Sterility | NonSterile |
| Thickness | 2 mil |
| Usage | Disposable |
| Additive | Plain |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Extremely Fast Selling |
| Country of Origin | Taiwan |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.