Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.2 × 16.1 × 6.3 in |
| E1 SKU | 1195918_CS |
| Invoice description | HOOD, SPIT SOCK WHT (50/CS) |
| Manufacturer Name | Taylor Healthcare Products |
| Manufacturer Number | TAY-SH285W |
| Application | Spit Protection Hood |
| Color | Whtie |
| QTY Per Sell | 50 |
| Size | One Size Fits Most |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |








Reviews
There are no reviews yet.