Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.4 × 17 × 2 in |
| E1 SKU | 699727_EA |
| Retail Description | Globe® Scientific 456500 Series Test Tube Rack, Rack, Tube, 16/17mm, 60-Place, Red |
| Invoice description | RACK, TEST TUBE 16MM RED 60PLACE PLASTIC |
| Manufacturer Name | Globe Scientific |
| Manufacturer Number | 456510 |
| Application | Test Tube Rack |
| Brand or Series | Globe® Scientific 456500 Series |
| Color | Red |
| Dimensions | 2-4/5 X 4-1/8 X 9-3/5 Inch |
| Material | Polypropylene |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Stacking |
| Number of Places | 60 Place |
| Tube Size | 15 to 17 mm Tube Size |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.