Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 2.25 × 0.75 in |
| E1 SKU | 886616_RL |
| Invoice description | TAPE, AUTOCLAVE INDICATOR CRM 3/4" (500/RL) |
| Manufacturer Name | PDC Healthcare |
| Manufacturer Number | TSI-534-2 |
| Application | Steam Indicator Tape |
| Dimensions | 3/4 Inch X 500 Inch |
| QTY Per Sell | 1 |
| Sterilization Compatibility | Steam |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |










Reviews
There are no reviews yet.