Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 3 in |
| E1 SKU | 583995_EA |
| Retail Description | SkiL-Care™ Stimulator Tray |
| Invoice description | TRAY, STIMULATOR GEL TOP F/WHEELCHAIR 16"/18" |
| Manufacturer Name | Skil-Care |
| Manufacturer Number | 912410 |
| Application | Stimulator Tray |
| Brand or Series | SkiL-Care™ |
| For Use With | For 16 to 18 Inch Wheelchair |
| QTY Per Sell | 1 |
| California Prop 65 | Yes |
| Prop 65 Warning | WARNING: Cancer and Reproductive Harm – http://www.P65Warnings.ca.gov |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| UPC | 671509233505 |
| GTIN | 671509233505 |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.