Additional information
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.2 × 6.4 × 10.8 in |
| E1 SKU | 436810_CS |
| Retail Description | Terry-Net™ C Stockinette |
| Invoice description | STOCKINETTE, TERRY CLOTH 2"X15" (2RL/CS) |
| Manufacturer Name | BSN Medical |
| Manufacturer Number | 52012 |
| Application | Stockinette |
| Brand or Series | Delta Terry-Net™ C |
| Color | White |
| Dimensions | 2 Inch X 5 Yard |
| Material | Cotton |
| QTY Per Sell | 2 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Tubular |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |













Reviews
There are no reviews yet.