Description
- With file
- Curved, carbon steel
- 3¼ Inch length
| Weight | 0.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.22 × 7.6 × 1.22 in |
| E1 SKU | 728357_BX |
| Retail Description | DawnMist® Toenail Clippers with File |
| Invoice description | CLIPPER, TOENAIL W/FILE 3.25" LONG (6/BX 24BX/CS) |
| Manufacturer Name | Donovan Industries |
| Manufacturer Number | TNC3282 |
| Application | Toenail Clippers |
| Brand or Series | DawnMist® |
| Handle Type | Thumb Squeeze Lever |
| Jaw Type | Curved Jaw |
| Material | Carbon Steel |
| QTY Per Sell | 6 |
| Size | 3-1/4 Inch |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 10665973013343 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.